top of page

2022 Symposium

1-Psikolojide Çevre ve İklim Çalışmaları Sempozyumu.jpeg

Psikolojide Çevre ve İklim Değişikliği Çalışmaları Sempozyumu

26-27 Kasım 2022

Psikolojinin farklı alt disiplinlerinin sunduğu geniş perspektiften hareketle, çevre ve iklim değişikliği alanında çalışmalar yürüten akademisyenler, lisansüstü öğrenciler ve uygulayıcıları bir araya getirerek söz konusu çalışma alanındaki araştırmaların tartışılması, çoğaltılması ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan ve Çevre Psikolojisi Araştırma Grubu'nun (EnviPsy-RG) etkinliği olarak düzenlenen sempozyum Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde bulunan Çevre Psikolojisi Laboratuvarı (EnviPsy -Lab) ev sahipliğinde 26-27 Kasım 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.

Çevre davranışı, iklim değişikliği, insan ve insan dışı doğa arasındaki karşılıklı ilişkileri odağına alan sempozyumda iki gün boyunca 7 ardışık oturumda toplam 32 bildiri sunumu ve 2 panel gerçekleştirildi. Sempozyumun sonunda ise Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu-Türkiye’nin katkısıyla VikiMaraton Tanışma Etkinliği düzenlendi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden öğrenci ve akademisyenin yoğun ilgisiyle oldukça verimli geçtiğine inandığımız sempozyumda psikolojinin çeşitli alt disiplinlerinden ve farklı perspektiflerden çalışmaları dinleyebilme şansı yakaladık.

Ülkemizde çevre ve iklim değişikliği konularını odağına alan ilk ulusal psikoloji etkinliği olan Psikolojide Çevre ve İklim Değişikliği Çalışmaları Sempozyumunu gerçekleştirmiş olmanın heyecanını sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz.

 

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için SEMPOZYUM sayfamızı ziyaret ediniz

EnviPsy-Program hazırlık.jpg
bottom of page